zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Siedlcach

Witamy na internetowej stronie Publicznego Gimnazjum Nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Siedlcach. Znajdziecie tu wszystkie szczegółowe informacje na temat naszego gimnazjum.

1 września 1999 r. po 51 latach do polskiego szkolnictwa powróciły gimnazja, które w strukturze oświaty stanowią III etap edukacyjny. W związku z reformą oświaty zostało powołane Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Siedlcach mieszczące się pod adresem:

ul. Graniczna 1
08-110 Siedlce
tel. 25 794 35 31 lub 25 794 35 43

Projekty unijne realizowane

w Publicznym Gimnazjum nr 5

Nasz kanał na YOUTUBE

Redaktor Marzanna Czerko

Wersja do druku

Godzina kodowania

23.11.2014

Jako program przystąpilismy do inicjatywy Hour of Code / godziny kodowania. Szczegółowe informacje znajdziecie pod linkiem: http://studio.code.org/hoc/1.

Inicjatywa polega na tym, że w ciągu tygodnia od 08.12 dzieci w wieku 6-17 na całym świecie będą programować. Całość jest monitorowana – w ubieglym roku ponad 4 mln uczniów wzięło udział w inicjatywie. Chcemy zachęcić wszystkie szkoły w Polsce do udziału w tym przedsięwzięciu. Programowanie będzie proste i nie wymaga wiedzy informatycznej. Jest zabawą i nauką w jednym.

Olimpijskie Kółko Informatyczne

20.11.2014

Drodzy Uczniowie!  PLAKAT

Z radością informujemy, że po raz kolejny udało się nam nawiązać współpracę z Komitetem Głównym Olimpiady Informatycznej oraz Instytutem Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie organizacji i prowadzenia kół informatycznych w ramach projektu "Programowanie z Olimpiadą Informatyczną - od zera do mistrzostwa".

Zapraszamy zatem uzdolnionych informatycznie i wykazujących chęć ciężkiej pracy uczniów do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów. ( Jak wiadomo sukces ucznia w OIG jest podstawą do uzyskania tytułu olimpijczyka i swobodnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.)

W bieżącej edycji zajęcia poprowadzą:

Janina Chromińska – nauczyciel informatyki I LO;

Jakub Śliwiński – absolwent I LO, finalista Olimpiady Informatycznej, student Oxford University;

Rafał Soszyński – absolwent I LO, uczestnik II etapu Olimpiady Informatycznej, student 3 roku Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim.